Historia PSPI rok 2015

Młodzi indianiści z Lubawki w Telewizji ABC, konkurs wiedzy o Indianach w Piasecznie, PSPI w Polskim Radiu PR I, na zlocie rekonstrukcyjnym w Kutnie i w Kikóle, warsztaty indiańskie koło Lublina… ……………………………………………………………………………………………………………………..

Tancerze z Lubawki w telewizyjnym programie dla dzieci

W styczniu 2015 r. Telewizja ABC poprosiła PSPI o kontakt do dzieci, które mogłyby zaprezentować kulturę indiańską. Skutkiem tych działań był przyjazd dzieci z Lubawki pod opieką Krzysztofa Jawora  i udział w nagraniu programu „Mali Światowcy” w lutym 2015.

……………………………………………………………

Finał Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Indianach  w Piasecznie

W lutym 2015 roku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Indianach Stanów Zjednoczonych organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie. Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian objęło patronat nad tym przedsięwzięciem. W pierwszym etapie, jesienią, uczestnicy musieli opracować jeden z podanych przez PSPI tematów. Finaliści konkursu omawiali opracowane zagadnienia w języku angielskim, często mając przygotowany materiał graficzny. Jednym z jurorów był znany indianista, podróżnik i autor wielu książek historycznych – Jarosław Wojtczak. Na zakończenie konkursu odbyły się dwa przedstawienia – Historia Święta Dziękczynienia oraz Aresztowanie Wodza Józefa.

Komisja ocenia prezentacje konkursowe

Komisja ocenia prezentacje konkursowe

Inscenizacja Święta Dziękczynienia

Inscenizacja Święta Dziękczynienia

Inicjatorka i organizatrorka konkursu - pani Anna Kielan

Inicjatorka i organizatorka konkursu – pani Anna Kielan

Książkowe nagrody podpisuje autor - Jarosław Wojtczak

Książkowe nagrody podpisuje autor – Jarosław Wojtczak

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Wakacyjne warsztaty indiańskie

W lipcu 2015 reprezentanci PSPI uczestniczyli przez tydzień w indiańskich zajęciach dla dzieci  w warszawskim Klubie Mam oraz w festynie międzykulturowym S.P. nr 23 w Warszawie.

……………………………………………………………………………………………………..

PSPI zaproszono do „Lata z Radiem”

W poniedziałek 20 lipca 2015. Polskie Radio zaprosiło PSPI do udziału w audycji na żywo w programie „Lato z Radiem”. Jola i Jarek z Warszawy opowiadali o działaniach naszego Ruchu i Stowarzyszenia, a Darek  zdał bezpośrednią relację z odbywającego się wtedy zlotu w Pólku koło Białegostoku.

i-ty-mozesz-zostac-indianinem-lipiec-2015……………………………………………………………………………………………………………………….

Zlot grup rekonstrukcyjnych

W lipcu 2015 jak co roku PSPI zostało zaproszone na zlot „Wojna i Pokój – Odyseja Historyczna” organizowany  w Kutnie.  Było tam ponad 500 rekonstruktorów prezentujących życie i militaria od średniowiecza do XXI wieku, na 4 kontynentach, a indiańska diorama stworzona przez 7 indianistów składała się z trzech tipi.

Zlot Grup Rekonstrukcyjnych "Wojna i Pokój" w Kutnie - 2015

Zlot Grup Rekonstrukcyjnych „Wojna i Pokój” w Kutnie – 2015

……………………………………………………………………………………

Festyn rekonstrukcyjny Wikingów

We wrześniu 2015 r. PSPI zaproszone na festyn Wikingów w Kikóle. Obecność rekonstruktorów indiańskich symbolizowała kontakty Wikingów z Indianami na początku 2 tysiąclecia n.e. Wśród wojów, kmieci, księżnych, garncarek i kowali indianiści wyróżniali się strojem z epoki, czyli bez elementów metalowych, szklanych i tkanych, wzorowanym na filmie „Tropiciel”.

………………………………………………………………………………………………..

Warsztaty indiańskie

W listopadzie 2015 na Lubelszczyźnie Tomasz Szpyra zorganizował warsztaty indiańskie pod patronatem PSPI  z okazji Święta Dziękczynienia. ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA plakat

……………………………………………………………………………………………………..

Komentarze są wyłączone.